CC337B-337FS16 3 Row 21" core
ChampionRadiators.com - CombosSKU: CC337B-337FS16
No reviews
Price:
Description
Champion All Aluminum Radiator
Plus Ledfoot Racing Aluminum Shroud & 16" Fan
Verify clearance for electric fan
Total thickness: 7.5" to fan motor
3-Row Core | Cools up to 500hp
Radiator Dimensions:
Total: 18.5" (19.5" with cap) x 28.75" (with brackets)
Core: 16.75" tall x 20.75" wide x 2.5" thick
Inlet: 1.5" Driver Side
Outlet: 1.75" Passenger side
Tanks: 2.75" thick
Tubes: 0.75" thick